Arsenal vazhdon me formë të dobët, barazon me Southamptonin (VIDEO)

Arsenal nuk ka arritur që të fitoj ndaj Southamptonit, duke barazuar me rezultat 2-2, ndeshje e vlefshme për xhiron e 13-të në Premierligë.

Të parët që kaluan në epërsi ishin mysafiërt me Ingsin në minutën e 8’.

Lacazette e barazoi rezultatin në minutën e 18’ për 1-1.

Ëard- Proëse në minutën e 71’ e riktheu epërsinë e mysafirëve për rezultatin 2-1.

Mirëpo vendasit e barazuan rezultatin në minutën e 90+6’ me Lacazette.

Pas këtij barazimi Arsenal pozicionohet në vendin e shtatë me 18 pikë dhe tani ka shkuar në pesë ndeshje pa fitore në Premierligë.

PËR T’I PARË GOLAT KLIKONI KËTU.