Arsenal largon Aubameyangin, Lacazette dhe Ozilin

Arsenal nuk është duke kaluar formë të mirë në këtë sezon.

Lojtarët kryesor si Aubameyang, Lacazette dhe Mesut Ozil, nuk janë duke treguar përformanca të mira.

Trajneri spanjoll, Mikel Arteta, nuk është i kënaqur me këta tre lojtarë dhe mund t’i largoj gjatë afatit kalimtar të verës.

Gazeta britanike “The Sun”, shkruan se Aubameyang, Lacazette dhe Mesut Ozil, priten të largohen verës, pasi trajneri spanjoll Arteta dëshiron vizion në klub, gjë të cilën nuk po e japin këta tre lojtarë.