during the Serie A match between Juventus and Genoa CFC at on October 30, 2019 in Turin, Italy.

Arsenal dhe Wolves pas Ruganit

Mbrojtësi i Juventusit, Daniele Rugani, pritet që të ndërroj ambient në merkaton e verës.

25 vjeçari nuk ka pasur hapësira në këtë sezon nën drejtimin e Maurizio Sarrit, për shkak të konkurrencës së fortë në mbrojtje te bianconerët..

Tuttosport, shkruan se dy klube të Premierligës, dëshirojnë shërbimet e mbrojtësit italian.

Arsenal dhe Wolves, do të jenë në garë për t’i siguruar shërbimet e ish-mbrojtësit të Empolit.

Daniele Rugani iu bashkua Juventusit në vitin 2015 nga Empoli.

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!