Arb Manaj shënon dy gola në fitoren e Balikesirsporit ndaj Bursasporit (VIDEO)

Balikesirspor ka shënuar fitore me rezultat 3-0, ndaj Bursasporit, në kuadër të xhiros së 22-të në Ligën e Parë në Turqi.

Sulmuesi kosovar Arb Manaj ka shkëlqyer duke i shënuar dy gola.

Arb Manaj i kaloi vendasit në epërsi në minutën e 35’.

Sulmuesi nga Klina shënoi për 2-0, në minutën e 61’.

Vendasit shënuan për 3-0, në minutën e 86’.

Pas kësaj fitoreje Balikesirspor pozicionohet në vendin e 13-të me 23 pikë.

Manaj në këtë sezon i ka shënuar shtatë gola dhe dy asistime.