Akil Gjakova mposht xhudistin rus Musa Mugushkov dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Europianit

Akil Gjakova ka shënuar fitore të madhe në çerekfinale të Kampionatit Europian të xhudos që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Gjakova e ka fituar edhe luftën e tretë me ‘Ippon’ duke e mposhtur rusin Musa Mugushkov.

Gjakova është duke garuar deri në kategorinë 73 kiliogramë.

Akil Gjakova fiton me ‘Ippon’ ndaj gjermanit Zingg