Akil Gjakova dhe trajneri i tij Driton Kuka

Akil Gjakova detyrohet t’i ndërpres garat në Qingdao të Kinës për arsye të lëndimit

Akil Gjakova ka pësuar një lëndim në bryl gjatë gjysmëfinales me Kampionin Botërorë Hashimoto.

Këtë e ka bërë të ditur trajneri i Kosovës, Driton Kuka.

Kuka ka thënë se Akili do ta fitonte Medaljen e Artë nëse nuk do të lëndohej.

Më poshtë mund të shihni reagimin e Driton Kukës: