Aguero do t’i bashkohet Barcelonës nëse qëndron Messi

Lionel Messi pritet të vendos para korrikut të këtij viti për të ardhmen e tij me skuadrën e Barcelonës.

Argjentinasi është në përfundim të kontratës dhe pritet të largohet ose ta vazhdojë kontratën me kataluanasit.

Katalunasit janë në kërkim të sulmuesit Sergio Aguero i cili është i lidhur shumë me Lionel Messin.

Gazeta spanjolle “AS”, shkruan se Aguero do t’i bashkohet Barcelonës nëse qëndron Lionel Messi në “Camp Nou”.

Aguero pas përfundimit të këtij do të jetë lojtar i lirë dhe pritet t’i bashkohet Barcelonës.