array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/sport/"
 }
}

Manchester City e nisë mbarë sezonin, e demolon West Hamin (VIDEO)

Kampioni i Premierligës, Manchester City të drejtuar nga Pep Guardiola e kanë nisur mbarë sezonin e ri 2019/2020, duke e demoluar West Hamin me rezultat 5-0.

FFK i dhuron fanellën e Kombëtares së Kosovës, Paolo Maldinit

Lojtari i mirënjohur i Milanos, Paolo Maldini ka pranuar sot një fanellë të Kombëtares së Kosovës nga zyrtarët e Federatës së Futbollit të Kosovës.

Shfaqet në Prishtinë trofeu i Ligës së Kampioneve i fituar më 2007 nga Milano

Tifozët e Milonos dhe jo vetëm, kanë pasur mundësi sot në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë ta shohin për së afërmi trofeun e Ligës ...

Sot loja Feronikeli- Milano, Thaçi takon lojtarët vendas

Sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” luhet ndeshja miqësore ndërmjet kamponit të Kosovës në futboll Feronikelit dhe ekipit të njohur italin, Milano.

Para 'rindezjes' së Premier Ligës, Liverpool publikon fomacionin e parë

Skuadra e Liverpool do ta nisë kampionatin e sivjetmë të futbollit anglez me një përbërje të fortë kundër Norwich-it, skuadrës së promovuar në elitën e ...

Granit Xhaka, kapiten i Arsenalit

Mesfushori kosovaro-zvicran, Granit Xhaka, do të jetë zgjedhja e parë e trajnerit Unai Emery për kapiten të Arsenalit për këtë sezon.