array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/sport/"
 }
}

Edhe një talent i Ligës gjermane të futbollit i bashkohet Kosovës

Pas Florent Muslijajt një tjetër talent i skuadrës gjermane, 'Hannover 96' ka vendosur t’i bashkohet ekipit kombëtar të Kosovës. Bëhet fjalë për talentin ...

Gjyqtarëve të futbollit u ligjërohet kundër kurdisjeve të ndeshjeve

Në kuadër të përgatitjeve intensive që Federata e Futbollit e Kosovës po bën për fillimin e edicionit të ri të garave, sot, në Gjilan, zyrtari ...

Lukaku afër kalimit në Inter

Skuadra milaneze e Interit është afër nënshkrimit të kontratës me sulmuesin e Manchester United, Romelu Lukaku pasi ofroi një shumë të lartë nga ajo që e kishte ...

Sonte Kosova ndeshet me Britaninë e Madhe në basketboll

Sonte në sallën ‘Minatori’ të Mitrovicës, basketbollistët e Kosovës i pret beteja e madhe kundër Britanisë së Madhe.

Federata e Futbollit kërkon përshpejtim të marrjes së pasaportave për futbollistë

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë një kërkesë drejt institucioneve kosovare për pajisjen në formë të përshpejtuar me pasaporta të futbollistëve që jetojnë ...

Arsenali e shet kapitenin

Mbrojtësi dhe kapiteni i Arsenalit, Laurent Koscielny, ka arritur marrëveshje me klubin francez Bordeaux duke i dhënë kështu fund qëndrimit 9 vjeçar në klubin londinez.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!