array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(25) "https://kallxo.com/sport/"
 }
}

Sakrificat e futbollit kosovar brenda librit të Azem Brovinës     

“Futbolli i Kosovës 1919-2020”, është monografia e cila ka përmbledhur historinë e futbollit kosovar përgjatë 101 viteve.

Napoli e mposht Interin në ‘Giuseppe Meazza’ (VIDEO)

Napoli e ka mposhtur Interin në shtëpi të vet me rezultat 1-0, në kuadër të ndeshjes së parë të gjysmëfinales për Kupën e Italisë.

Ylli mposht Prishtinën dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

KB Ylli është gjysmëfinalisti i fundit në Kupën e Kosovës në basketboll, pas fitores ndaj Prishtinës me rezultat 69-64, ndeshje e cila u zhvillua në palestrë...

Bashkimi mposht Feronikelin dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Bashkimi e ka mundur Feronikelin me rezultat 90:76 (29:16, 20:23, 27:14, 14:23), duke u kualifikuar në gjysmëfinale të “Oso Termosistem Final 8”.

Pep Guardiola tregon se a është trajneri më i mirë në botë

Trajneri spanjoll i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka folur për cilësitë e tij në një intervistë për mediat angleze, të cilën e ka publikuar “Fotball Daily.

Ish-sulmuesi i Juventusit: As Nesta, Maldini dhe Cannavaro nuk do ta ndalnin Lukakun

Ish-sulmuesi i Juventusit dhe Italise, Simone Pepe, ka folur për sulmuesin belg të Interit, Romelu Lukaku.