6 gola të shënuar në ndeshjen Bayern – Leipzig

Bayerni dhe Leipzigu i kanë ndarë pikët duke barazuar me rezultat 3-3, ndeshje e vlefshme për xhiron e 10-të në Bundesligë.

Mysafirët kaluan në epërsi në minutën e 19’ me Nkunkun.

Jamal Musiala e barazoi rezultatin në minutën e 30’.

Në minutën e 34’, Thomas Muller i kaloi bavarezët në epërsi.

Dy minuta më vonë Justin Kluivert shënoi për 2-2.

Emil Forsberg i kaloi mysafirët në epërsi në minutën e 48’.

Për 3-3, shënoi Muller në minutën e 75’.

Pas këtij barazimi Bayerni mbetet në vendin e parë me 23 pikë.

Kurse, Leipzigu në vendin e dytë me 21 pikë.