Foto: RTV 21

Shqipëria goditet nga 14 tërmete gjatë orëve të fundit

Shqipëria është goditur nga një sërë tërmetesh gjatë natës së shkuar.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave janë regjistruar të paktën 14 tërmete me intensitet të ulët.

Tërmeti i fundit është regjistruar rreth orës 03:15 minuta të mëngjesit të sotëm në Zhulat të Gjirokastrës me një magnitudë prej 2.6 ballë dhe thellësi 5 km, përcjell Rtv21.

Raportohet se zona që ka regjistruar tërmete të shumta është fshati Vermik në Vlorë, në të cilin kanë ndodhur 8 tërmete të vegjël, ndërsa tri tërmete janë regjistruar në fshatin Bolenë në Dhërmi.

Ndërkohë, një tërmet është regjistruar në afërsi të kufirit me Greqinë./21Media

20 Maj 2018 - 09:27

RTV 21 20/05/2018 - 09:27
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend