Ilustrim

Xhaxhai Rrah Mbesën e Mitur

Një nxënëse 16 vjeçare është rrahur brutalisht të enjten para shkollës së mesme “12 Maji” në Ratkoc të Rahovecit nga xhaxhai i saj.

E mitura është nxënëse në këtë shkollë, ndërsa xhirimet e rastit të bëra nga një qytetar, të publikuara nga portali Botapress, tregojnë se gjatë rrahjes, bashkë me xhaxhain e saj, kanë qenë të pranishëm edhe dy persona të tjerë. Pas rrahjes, të tre personat shihen duke e futur vajzën dhunshëm në makinën e parkuar afër  vendit të ngjarjes nën britmat e saj.

Zyrtarë të stacionit policor në Rahovec kanë konfirmuar për KALLXO.com këtë incident.

Sipas zyrtarit policor në Rahovec, Osman Ismaili, një person me inicialet H.B. është marrë në pyetje në cilësinë e agresorit për këtë rast dhe ndaj tij është shqiptuar masa e ndalimit policor 48 orësh.

Ismaili ka thënë se edhe viktima është marrë në pyetje nga hetuesit policorë.

I dyshuari, në këtë rast xhaxhai i viktimës, sipas Osman Ismailit, jeton jashtë Kosovës dhe ka ardhur përkoësisht në vendlindje.

“Axha i saj punon në shtetet e jashtme, por ngjarja ka ndodhur në oborr të shkollës. Do të hapet rasti për dëmtime të lehta trupore dhe dhunë në familje pasi që konsiderohet se është anëtar i ngushtë i familjes së viktimës”, tha Ismaili.