Vritet një 22-vjeçar në Gjilan

Një person është vrarë me armë zjarri në fshatin Bresalc të Gjilanit.

Lajmin për KALLXO.com e konfirmoi zëdhënësi i Policisë Rajonale të Gjilanit, Ismet Hashani.

Sipas zëdhënësit, Policia është informuar rreth orës 23:00 nga Qendra Emergjente e Spitalit të Gjilanit se një person është sjellë pa shenja jete aty.

Policia i është përgjigjur kësaj thirrjeje dhe është konfirmuar vdekja e viktimës nga plagët e shkaktuara nga arma e zjarrit.

Viktima është një 22 vjeçar.

Menjëherë Policia ka filluar hetimet dhe ka arritur ta arrestojë një të dyshuar.

“Ndërsa, një i dyshuar tjetër ende është në arrati”, tha për KALLXO.com Ismet Hashani.

Policia ende nuk i di motivet e këtij rasti.

Me urdhër të prokurorit është konfiskuar një veturë e të dyshuarve.