Vrasja në Veternik, edhe tre të dyshuar në arrati

Policia e Kosovës njofton se gjatë natës së mbrëmshme gjatë një tentimi të grabitjes së një shtëpie, pronari i shtëpisë është ndeshur me 4 grabitësit, ku me njërin nga ta ka pasur edhe shkëmbim të zjarrit.

Sipas policisë njëri nga të dyshuarit për grabitje i ka drejtuar armën pronarit të shtëpisë ku ky i fundit e ka qëlluar për vdekje të dyshuarin.

Në drejtim të viktimës ka shtënë edhe njëri nga të dyshuarit e tjerë po plumbi nuk e ka goditur viktimën.

Sipas Policisë tre të dyshuarit tjerë kanë arritur që të largohen nga vendi i ngjarjes. Njësit relevante kanë dal në vend të ngjarjes dhe nga ekipi mjekësor është konstatuar se i dyshuari nuk ka shenja jete.

Tutje policia sqaron se nga  viktima është konfiskuar pistoleta e cila është përdorur në rast. Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Policia e Kosovës njofton se gjatë natës së mbrëmshme gjatë një tentimi të grabitjes së një shtëpie, pronari i shtëpisë është ndeshur me 4 grabitësit, ku me njërin nga ta ka pasur edhe shkëmbim të zjarrit.

Sipas policisë njëri nga të dyshuarit për grabitje i ka drejtuar armën pronarit të shtëpisë ku ky i fundit e ka qëlluar për vdekje të dyshuarin.

Në drejtim të viktimës ka shtënë edhe njëri nga të dyshuarit e tjerë po plumbi nuk e ka goditur viktimën.

Sipas Policisë tre të dyshuarit tjerë kanë arritur që të largohen nga vendi i ngjarjes. Njësit relevante kanë dal në vend të ngjarjes dhe nga ekipi mjekësor është konstatuar se i dyshuari nuk ka shenja jete.

Tutje policia sqaron se nga  viktima është konfiskuar pistoleta e cila është përdorur në rast. Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

E konfirmon Prokuroria, i vrari në Veternik kishte hyrë për të grabitur

.