Foto: Kallxo.com

VIDEO - Kadri Veseli e pyet Murat Jasharin: Pse emri im gjendet në listën e 'Syrit të Popullit'

Gjatë seancës së sotme gjyqësore ndaj pjesëtarëve të organizatës ‘Syri i Popullit’, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, i cili ishte në cilësinë e dëshmitarit, ka folur ashpër për këtë organizatë.

Në video shihet teksa Kadri Veseli i shtron pyetje Murat Jasharit pse emri i tij ishte i përfshirë në listën e organizatës “Syri i Popullit” për likuidim dhe përgjigja që i jep Murat Jashari.

Më herët, Veseli e kishte quajtur organizatën ‘Syri i Popullit’ si “krahu i armatosur i Vetëvendosjes”.

https://kallxo.com/kadri-veseli-per-syrin-e-popullit-keta-jane-krahu-i-armatosur-i-vetevendosjes/

 

 

https://kallxo.com/tensione-mes-kadri-veselit-e-avni-llumnices-ne-gjykimin-e-syrit-te-popullit-video/

Më herët, dëshminë e ka dhënë edhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti.

https://kallxo.com/xhavit-haliti-e-sadri-ramabaja-debatojne-ne-gjykate-edhe-per-emrat-e-grave/