Vendimi i Gjykatës për 5 të arrestuarit për fajde

Gjykata Themelore në Prishtinë u ka caktuar nga 30 ditë paraburgim pesë personave të arrestuar nën dyshimet për krim të organizuar, detyrim dhe fajde.

KALLXO.com raportoi sot se njëri nga të arrestuarit e djeshëm është edhe kryetari i grupit të tifozëve ‘Dardanët’ Lulzim Berisha.

https://kallxo.com/prokuroria-konfirmon-kryetari-i-grupit-te-tifozeve-dardanet-i-arrestuar-per-fajde/

 

Po ashtu KALLXo.com ka raportuar se njëri nga të dyshuarit, djali i komandanti të UÇK-së, Sabit Geci ndodhet në arrati, ai nuk është gjetur në shtëpinë e tij gjatë bastisjes së kryer nga Njësitë Speciale të Policisë së Kosovës.

 

https://kallxo.com/prokuroria-speciale-djali-i-sabit-gecit-i-dyshuar-per-fajde/

.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!