Vazhdon moti me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu të intensitetit të dobët.

Poashtu IHMK bën të ditur se temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi deri 9m/s.