Tërmeti godet Turqinë

Një tërmet i magnitudës 5.2 tronditi Turqinë lindore të enjten, thanë autoritetet.

Autoriteti për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD), tha në një deklaratë se tërmeti goditi provincën lindore Elazig dje në orën 08:31 të mëngjesit sipas kohës lokale.

Epiqendra e tërmetit ishte distrikti Sivrice, fshati jugor Elazig, prej 9.4 kilometrash nën sipërfaqe.

Kjo nuk shkaktoi asnjë vdekje apo lëndime, tha Guvernatori i Elazig Cetin Oktay Kaldirim.

Ne kemi dërguar ekipe shpëtimi në rajon në rast nevoje”, u shpreh ai./21Media