Tërmet në jug të Shqipërisë

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e kësaj të premtje në jug të Shqipërisë.

Informacionet bëjnë me dije se epiqendra nuk dihet ende, por lëkundjet janë ndjerë fuqishëm edhe në Gjirokastër, Sarandë, Tepelenë, Përmet dhe zona të tjera të jugut.

Ndërkohë nga lëkundjet nuk raportohet për dëme materiale, ndërsa ende nuk është mësuar epiqendra tërmetit dhe sa ballë ishte.