Ramush Haradinaj Merr Zyrën e Kryeministrit

Ramush Haradinaj përfundimisht është ulur në karrigen e kryeministrit të vendit.

Ai e ka marrë këtë detyrë nga kryeministri i derisotëm Isa Mustafa në një takim të cilin Haradinaj dhe ekipi I tij e zhvilluan me Mustafën para pak çastesh.

Ndërsa takimin e parë si Kryeministër, Haradinaj do ta zhvillojë pas pak minutash me Ambasadorin Amerikan në Kosovë, Greg Delawie.

Haradinaj është votuar në postin e kryeministrit të vendit të shtunën e kaluar me 61 vota të deputetëve duke I dhënë fund kështu një ngërçi disajavor institucional.