Ilustrim

QKUK në Gjendje Gatishmërie

Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) është në gjendje gatishmërie për të ofruar ndihmë në rast të eskalimit të situatës gjatë protestës kundër ratifikimit të Marrëveshjes për Demarkacionin në Kuvendin e Kosovës.

Kështu tha sot për KALLXO.com drejtori i Klinikës Emergjente, Basri Lenjani.

“Ekipet emergjente janë në gatishmëri edhe në kushte të veçanta”, tha Lenjani.

Në protestën e 27 janarit të vitit 2015 Emergjenca ishte stërmbushur dhe është dashur të futen në funksion disa reparte të tjera për t’u ofruar ndihmë të gjithë të lënduarve.

http://kallxo.com/te-lenduarit-nuk-i-ze-emergjenca/