Foto: Arkiv

Prizren, arratiset pasi i gjendet në shtëpi armë pa leje

Policia e Kosovës njofton se gjatë bastisjes në shtëpi dhe lokalet përcjellëse, pronë e një burri është gjetur dhe konfiskuar  një pistoletë dhe 12 copë fishekë.

Përmes raportit PK njofton se i dyshuari  kishte arritur që të largohet nga shtëpia në drejtim të panjohur.

Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori dhe rasti mbetet nën hetime.