Ilustrim

Policia e Kosovës kërkon ndihmë nga qytetarët për kapjen e grabitësve në Prishtinë

Policia e Kosovës me 16 tetor, përmes një komunikate ka njoftuar se është në kërkim të tre personave të cilët dyshohet të jenë të përfshirë në disa raste të grabitjeve.

“Bazuar në rezultatet e hetimeve që po zhvillon policia, pasi që ka identifikuar i ka futur në kërkim policor tre të dyshuar për të cilët ekziston dyshimi i arsyeshëm se të njëjtit mund të jenë të implikuar në rastet e grabitjeve që po hetohen”, thuhej në njoftimin e policisë.

Policia ka njoftuar se të dyshuarit që janë në kërkim konsiderohen me rrezikshmëri të lartë dhe aktualisht gjenden në arrati në përpjekje për t’iu shmangur arrestit policor.

Për lokalizimin e vendndodhjes së tyre si dhe për ta mundësuar kapjen e tyre policia ka kërkuar bashkëpunimin e të gjithë qytetarëve dhe çdokush që ka informacion për ta, t’ia kaloj ato policisë përmes linjave emergjente 192 ose në çfarëdo forme tjetër.

Kastriot Shala nga fshati  Trudë në Prishtinë:

Ridvan Ademi nga fshati  Dobratin i Podujevës:

dhe, Leutrim Latifi nga Prishtina

KALLXO.com ka raportuar se Policia e Kosovës është në kërkim të tre persoanve të dyshuar për grabitjet e fundit të cilat po hetohen nga policia.

Policia po i kërkon këta tre të dyshuar (FOTO)

.