array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(46) "https://kallxo.com/shkurt/permbledhje-lajmeve/"
 }
}

Hetime për miliona deri te dënimet për evazion fiskal pas raportimeve të KALLXO.com

Raportimet dhe hulumtimet e KALLXO.com edhe këtë javë kanë rezultuar me hetime dhe nisje të procedurave ndaj personave të dyshuar, nga ana e institucioneve të drejtësisë në ...

Kriza për ujë në Gjilan, a po rrezikohen rajonet tjera?

Komuna e Gjilanit ka disa javë që ka shpallur gjendje emergjente të ujit të pijshëm.

Dëshmia e Agron Mustafës para Komisionit Hetimor Parlamentar për gjendjen e PTK-së

Ish kryeshefi ekzekutiv i Telekomit të Kosovës, Agron Mustafa, dje ishte i ftuar para Komisionit Hetues Parlamentar, si dëshmitar i rradhës, për gjendjen e degraduar të ...

Festimi i humbjes në Gazimestan, 630 vjet pas

Rreth të 70-tave, një burrë i veshur me një bluzë të bardhë me fotografinë e Sheshelit, i ishte bashkangjitur festimit të shënjimit të Betejës së Kosovës, apo ...

VIDEO - Blerim Devolli nuk e njeh askënd, ia mësyn 30-milionëshit

Kreu i Z Mobile, Blerim Devolli, sot ishte i ftuar për t'u intervistuar nga Komisioni Hetues Parlamentar për gjendjen e Postës dhe Telekomit të Kosovës.

I ftuari në Gjykatën Speciale, përballet me akuza për krime lufte në Gjykatat e Kosovës

Remzi Shala, i cili gjatë luftës mbajti nofkën “Molla e Kuqe '', është duke u gjykuar për krime lufte në lidhje me rrëmbimin e Haxhi Perteshit ...