Protesta në Pejë

Peja Përgatitet për Protestë (FOTO)

Qindra qytetarë tashmë janë mbledhur në sheshin kryesor të Pejës, të thirrur nga partitë opozitare në protestën kundër marrëveshjes me Serbinë për themelimin e Asociacionit të Komunave Serbe dhe asaj me Malin e Zi për demarkacionin e kufirit.

Protesta pritet të fillojë pas pak minutash me fjalimet e drejtuesve lokalë dhe qendrorë të Vetëvendosjes, AAK-së dhe NISMA-s.

Peja është qyteti i tretë pas Gjakovës dhe Gjilanit që opozita thërret protestë jashtë Prishtinës.

Kallxo.com eshte duke e percjell protesten

peja16a

peja16b

peja16c