Parashikimi i motit - Foto: Rtv21

Moti sot në Shqipëri

 

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, me përjashtim të vranësirave të pakta kalimtare mbi relievet malore.

Era do të fryjë nga kuadranti i Jugut me shpejtësi 1-10 m/sek, si dhe mjegull/mjegullinë në orët e para të mëngjesit.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 6-8 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet nga 20-22 gradë Celsius./21Media