Parashikimi i motit

Moti Sot në Kosovë

Sot, mbi vendin tonë, parashihet të mbajë mot kryesisht i kthjellët.

Vranësira kalimtare mund të paraqiten në mesditë.

Temperaturat do të lëvizin në mes 7 e 23 gradë celsius.

Nesër, po ashtu, pritet të mbajë mot kryesisht i kthjellët. Temperaturat do të shënojnë rënie të lehtë, ato do të sillën në mes 6 e 22 gradë celsius.

Mot kryesisht i kthjellët parashihet të mbajë edhe gjatë fundjavës, kurse temperaturat do të lëvizin në mes 7 e 22 gradë celsius.

E sa i përketë javës së ardhshme, meteorologët parashohin vranësira, kohë pas kohe reshje shiu dhe rënie të ndjeshme të temperaturave./21Media