Parashikimi i motit - Foto: KALLXO.com

Moti Sot dhe në Ditët e Ardhshme

Meteorologët për sot parashohin mot me më pak vranësira dhe ngritje të lehtë të temperaturave, të cilat do të lëvizin në mes 4 e 17 gradë Celsius.

Gjykuar sipas ecurive sinoptike, të hënën prashihet të kemi mot kryesisht të kthjellët, ndërsa të martën, në pjesën e dytë të ditës priten vranësira të cilat të mërkurën do të marrin karakter zhvillimi e të sjellin edhe reshje shiu.

Temperaturat do të sillën në mes 6 e 20 gradë Celsius./21Media