Pamje nga bregdeti shqiptar | Foto: RTV 21

Moti në bregdetin e Shqipërisë

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore me origjinë nga Kontinentale, të cilat sollën rënie të temperaturave në Shqipëri.

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore.

Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE), me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 5 me lartësi vale 1,0–2,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat malore 11/27°C

Zonat e ulëta 15/31°C

Zonat bregdetare 18/30°C

/21Media/