Mitrovicë - E mitura sulmohet nga qeni

Një e mitur në Mitrovicë është sulmuar para dy ditëve nga një qen.

Në njoftimin e policisë thuhet se  viktima e moshës së mitur, ka pësuar lëndime trupore nga një kafshim i një qeni të cilin e shëtiste një grua e panjohur.

Në njoftim thuhet se viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa me urdhër të prokurorit, rasti është iniciuar dhe mbetet nën hetime.