Ilustrim: Foto: PK

Malishevë: I gjejnë Kallashnikov personit që kanosi zyrtarin

Policia ka arrestuar një burrë nga Malisheva, pasi i njëjti kishte kanosur një person zyrtar.

Në raport thuhet se gjatë kontrollimit të shtëpisë së tij, i është gjetur dhe konfiskuar një armë zjarri AK-47, me dy karikatorë pa municion.

I dyshuari është dërguar në mbajtje me vendim të prokurorit.