Hashim Thaçi: Pas organizatës që plagosi Azem Vllasin qëndron Albin Kurti e Glauk Konjufca

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka përmendur dy drejtuesit e Vetëvendosjes, Albin Kurtin e Glauk Konjufcën, se qëndrojnë prapa organziatës ‘Syri i Popullit’, pjesëtarë të së cilës janë duke u gjykuar në Prishtinë për plagosjen e avokatit Azem Vllasi dhe përfshirjen në listë për likuidim të shumë figurave politike në Kosovë. Një nga emrat … Continue reading Hashim Thaçi: Pas organizatës që plagosi Azem Vllasin qëndron Albin Kurti e Glauk Konjufca