Foto: Policia italiane

Goditet Banda e Grabitësve në Itali, 16 Shqiptarë të Arrestuar

Karabinierët italianë arrestuan 18 persona, 16 prej të cilëve shqiptarë dhe dy italiane pas një hetimi për vjedhje dhe grabitje me pasoja të rënda në zonën e Kazertës.

Hetimet kanë nisur që nga viti 2015, pas një grabitjeje të dhunshme në një banesë në Liberi.

Episodi më i përgjakshëm i këtij grupi ka ndodhur më 16 maj 2017 gjatë një vjedhje në një shtëpi.

Një nga shqiptarët, duke parë veten në rrezik, qëlloi mbi policinë, përcjell Rtv21.

Grupi vepronte gjithmonë i armatosur dhe grabitësit përdorinin rroba të zeza dhe maskoheshin për të humbur gjurmët.

Mbi të akuzuarit rëndojnë pesë grabitje dhe 34 vjedhje. /21Media