FOTO: Stuhi e madhe breshri në Skenderaj

Territori i komunës së Skenderajt sot është përfshirë nga një stuhi shiu dhe breshri.

Një qytetar i Skenderajt ka bërë të ditur se breshri ka shkaktuar dëme të mëdha në kulturat bujqësore.

Ai po ashtu njoftoi se dëme janë shkaktuar edhe në pemë, ndërsa ka dërguar edhe disa foto. /21Media