Foto: Ilustrim

Ferizaj, nxënësi hedh sprej OC në klasë

Në rrugën Gjon Serreqi në Ferizaj, në mëngjesin e djeshëm është arrestuar një i mitur pasi gjatë pushimit të shkollës ka hedhur sprej OC.

Ky gaz lotsjellës ka shkaktuar djegje të syve dhe kollitje.

Sipas raportit të policisë pas intervistimit i dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje