Ekipi negociator i Kosovës - Foto: KALLXO.com

Ekipi negociator e dorëzojnë në Kuvend platformën për dialogun

Kryeparlamentari Kadri Veseli sot pret në takim bashkëkryesuesit e delegacionit shtetëror për dialog, Fatmir Limajn dhe Shpend Ahmetin.

Bashkëkryesuesi i ekipit negociator Fatmir Limaj ka deklaruar dje se platforma e delegacionit shtetëror të Kosovës do të paraqesë qëndrimin e vetëm zyrtar karshi dialogut me Serbinë.

Vendi: Kabineti i Kryeparlamentarit

Koha: 10:00