‘Bild’ publikon 10 përgjime të reja

Gazeta gjermane “Bild” ka vijuar me publikimin e përgjimeve të reja mbrëmjen e sotme, raporton oranews.

Përgjimi nr 1:

Shefi i Policisë, Dibër: Po djalosh.

Bekim Krashi: Cfarë keni bërë, cfarë keni bërë se keni mbyt fare. (Qesh) Nuk jeni duke lënë asgjë që të bëhet. Plus kudo jeni. Vetëm se… (nuk kuptohet)… nuk jeni shumë, minus 10. Do ti nxjerr të gjitha do ti jap me letër këtu.

Shefi i Policisë, Dibër: Duhet të kem 1000. Poshtë 1000 nuk e pranoj.

Bekim Krashi: Aaaaa, ca flet, ke fillu me pretendime të mëdha! Të japim lesh (qesh). Ti jap unë, ti jap në dorë.

Shefi i Policisë, Dibër: Ej.

Bekim Krashi: Hë?

Shefi i Policisë, Dibër: O shpirti vëllait, po ti kujtove se ata (opozita) ishin budallenj që bënin ashtu…

Bekim Krashi: Po prandaj donin të bënin rrëmujë ata se e dinin atë punë. Po unë i thashë komisionerëve mos u lodhni fare. Janë të humbur… (Pjesa tjetër nuk kuptohet)

Shefi i Policisë, Dibër: O shpirti i vëllait, dëgjo.

Bekim Krashi: Hë?

Shefi i Policisë, Dibër: Ajo strategjia ime funksionon.

Bekim Krashi: E di mo e di. Ti e ke deklaru, je komisar politike (qesh).

Shefi i Policisë, Dibër: Po, po shihe. A e ke Damian Gjiknurin aty?

Bekim Krashi: Cfarë do, të ta jap në telefon? Ti jap telefonin?

Shefi i Policisë, Dibër: Jepja.

Bekim Krashi: Ok.

Shefi i Policisë, Dibër: O shef!

Damian Gjiknuri: Po, urdhëro?

Shefi i Policisë, Dibër: Mirëmbrëma!

Damian Gjiknuri: Hë mo, ca bën?

Shefi i Policisë, Dibër: Hë, si je?

Damian Gjiknuri: Mirë, tullë, mirë fare.

Shefi i Policisë, Dibër: Se nuk pate besim tek unë.

Damian Gjiknuri: Tërmet, tërmet. Ti je mjeshtër, ti e the… (qesh). Je i madh! Hajt ciao, mos fol shumë këtu.

Shefi i Policisë, Dibër: Ciao, të përshëndes.

Përgjimi 2:

Në përgjimin nr 2 publikuar nga gazeta “BILD”, biznesmeni Imer Lala flet në telefon me vajzën e tij Reme Lala.

Vajza: Po ti ku je, përveçse u çove nga kafja?

Imer Lala: Unë në 10:30 kam një takim me atë robin.

Vajza: Po Imer Lala: Do shkoj në zyrë Sa të dal të bëj telefon sepse pastaj jam për pogradec.

Në përgjimin numër biznesmeni Imer Lala bisedon në telefon me një panjohur.

Përgjimi nr 3:

Imer Lala: O zotëri po ku je mor se i rash telefonit.

I panjohuri: E kam mbyll atë.

Imer Lala: E ke mbyll atë numër?

I panjohuri: Për momentin. Çkemi ça bone?

Imer Lala: Hiç isha tek ai bab loku i madh (Edi Rama). Se si dolëm.

I panjohuri: Po?

Imer Lala: Po qesh me Qifin parës.

I panjohuri: Ëhëëë.

Imer Lala: Po ti mos e rruj leshin për asnjë gjë.

I panjohuri: Ene…

Imer Lala: Po a do vish sot andej e flasim, apo jo…

I panjohuri: Nuk kuptohet …

Imer Lala: Hajt se do vij atje unë sot…

Përgjimi numër 4.

Imer Lala: Po zotëri.

Damian Gjiknuri: Tërmet, tërmet. Obobo, i q… nënën

Imer Lala: Oh, çfarë i kemi bërë ne të dy.

Damian Gjiknuri: Tërmet.

Imer Lala: Ejjj, po më shkruante ai robi.

Damian Gjiknuri: Ehëëë

Imer Lala: I thashë, a po flen gjumë? Jo mor burrë. Jam habitur. Jam habit me Selishtën dhe Luznin. I thashë se paskam njoht Damian Gjiknurin dhe më nga afër. | Damian Gjiknuri: Hahahahaah …. Tërmet, Tërmet

Imer Lala: Ejjj, hajt se mbaroj.

Damian Gjiknuri: I q… robt. Doli llafi jot me mbi 1000 vota plus.

Imer Lala: Ejjj, me gjithë mend nuk të paskam njohur nga afër.

Damian Gjiknuri: Hahaah. Edhe ti mua, edhe unë ty.

Imer Lala: Hajde vlla, hajde! Kaloi kjo .

Damian Gjiknuri: Ok! Përgjimi nr 5: Elio Lale: O drejtor.

Imer Lala: Hë mo drejtor.

Elio Lala: A po pushoje?

Imer Lala: Po.

Elio Lala: Të mora në telefon se thashë të pyes a ta takojë atë Admirin, Admir Truke se dje te Fiksi kanë nxjerrë Nehatin kështu, kurse sot mund të dali video tjetër që është me lekë nëpër duar.

Imer Lala: Uh.

Elio Lala: Edhe thashë të pyes a vepron policia, cfarë bën në qoftë se del.

Imer Lala: Kur do e takoje?

Elio Lala: E takova, fola, ia mora Ejsit numrin.

Imer Lala: Jo mo, s’quhet provë ajo!

Elio Lala: Po, kështu tha dhe ai “mos e rruaj k****”.

Imer Lala: Mirë hajt.

Elio Lala: Dukesh i lodhur.

Imer Lala: Jam dërrmuar. Po më dhemb këtu Elio, në krah të djathtë në fund të shpinës, tek kockat.

Elio Lala: A more ndonjë nga ato që ke ti, advilat.

Imer Lala: Advilat?

Elio Lala: Po, pi nja dy.

Imer Lala: Janë prap sonte videot ë?

Elio Lala: Mund të jetë video tjetër… (Nuk kuptohet)

Imer Lala: Cfarë ishte ky, gabel?

Elio Lala: Nga Sohodolli. Ai ishte i infiltruar, i përgatitur. E ndoqa sot, kanë ardhur e kanë marrë ato të Fiksit. E ndoqa deri në qosh po nuk mund ta kapja.

Imer Lala: Të fiksit ë?

Elio Lala: Po, e morën ata me një Benz të zi.

Përgjimi numër 9

Imer Lala telefonon ish-Ministrin e Energjisë Damian Gjiknuri, në 2017 minister dhe i flet për tendera.

Damian Gjiknuri: Alo!

Imer Lala: A je ty ardh për 5 minuta apo si i ke punët?

Damian Gjiknuri: Ku je, hajde dhe pimë ndonjë kafe ktej.

Imer Lala: Të pimë kafe po kam mbledh njerëzit dhe thashë të ndajmë këtë monitorimin e tenderave.

Damian Gjiknuri: Te kioska, aty jeni? Te lokali yt?

Imer Lala: Po, mos u vono të lutem.

Damian Gjiknuri: Ok.

Përgjimi numër 8

Imer Lala bisedon në telefon me numrin 0682300268. Personi e pyet nëse mund ti kthejë kartat e identitetit një votuesi, pasi siç thotë ai ka mbaruar punë me to. 0682300268: Vëlla.

Imer Lala: Çfarë bëre? 0682300268:

Sefki Xhurra, t’ia jap ato kartat apo mos t’ja jap?

Imer Lala: Jepja, jepja. 0682300268: T’ja jap? Ok. Kam mbaru punë me të por a t’ja jap kartën unë?

Imer Lala: Jo jo.

Përgjimi numër 10

Biznesmeni Imer Lala telefonon gruan dhe i thotë se do të shkojë në një zyrë të madhe. Më pas ka një telefonatë me vajzën dhe një person të panjohur ku i tregon se ka takuar Ramën.

Imer Lala: Rata, do të shkoj në një zyrë të madhe, a thua jam veshur mirë?

Gruaja: Mirë je.

Imer Lala: Ma fut atë gjënë në karikim. Se do të iki.

Gruaja: E kam karikuar pa merak.

Imer Lala: Kur do të dalësh ti?

Gruaja: Jam këtu tani.

Imer Lala: Nga ora 11:30 nisem.

Gruaja: Në rregull.

Vajza: Po ti ku je, pse u çove nga kafja?

Imer Lala: Në 10:30 kam një takim me atë robin (Edi Ramën). Do ti shkoj në zyrë, sa të dal do të bëj telefon se pastaj jam për Pogradec.

Imer Lala telefonon një tjetër person.

Imer Lala: O zotëri ku je mor se ti rashë telefonit.

I panjohuri: E kam të mbyllur.

Imer Lala: E ke mbyllur atë numër?

I panjohuri: E kam mbyllur njëherë përnjëherë, nuk kemi çfarë bëjmë.

Imer Lala: Hej isha tek ai babloku i madh (Edi Rama) dhe tani dola. Isha me Qifin qëparë, ti mos e rruaj leshin për asgjë.

I panjohuri: Unë ëë?

Imer Lala: Do të vi atje unë sot dhe flasim./21media