Ilustrim: Arrestim i të dyshuarit - Foto: KALLXO.com

Arrestohet i mituri për therje me thikë

Një i mitur dyshohet se ka therur me thikë një person tjetër në Prizren.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Ukë Bytyqi” në Prizren mbrëmë rreth orës 19:20.

Sipas raportit të Policisë, pas një mosmarrëveshjeje mes viktimës dhe të miturit, ky i fundit ka sulmuar me thikë të në shpatull viktimën.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor në spitalin rajonal në Prizren dhe sipas mjekut kujdestar është jashtë rrezikut për jetën.

Policia ka konfiskuar thikën e cila dyshohet se është përdorur në ngjarje.

Rastit ju kanë përgjigjur njësitet relevante policore.

Pas intervistimit në prani të avokatit mbrojtës dhe me vendimin e prokurorit, i dyshuari dërgohet në qendrën e mbajtjes për 24 orë.