Afër Bondsteel-it Gati për Biden-in (Foto)

Ceremonia do të zhvillohet para hyrjes së kampit ushtarak amerikan Bondsteel në Sojevë të Ferizajt prej orës 14:00 deri në 15 e 30.

Joseph R. Beau Biden III i biri i ndjerë i zëvendëspresidentit amerikan ishte pjesë e një misioni amerikan në Kosovë.

Joe Biden, gruaja e tij Jill dhe nipi e mbesa e tyre do të vijnë në këtë ceremoni pasdite. Aty pritet një fjalim i Biden-it, por edhe i Presidentit Thaçi, Kryeministrit Mustafa dhe kryetarit të Gjilanit Lutfi Haziri.

memorial 1 pritja rruga