array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(26) "https://kallxo.com/shkurt/"
 }
}

Tragjedia e Gjakovës: Burg i përjetëshëm për babain që vrau vajzën 9 vjeçare dhe nënën

Gjykata e Apelit e ka dënuar me burgim të përjetshëm Pjetër Nrecajn, i cili akuzohet për vrasjen e gruas dhe vajzës së tij.

Aksion i gjerë i Policisë - Arrestohen tre persona të dyshuar për rrëmbim

Në orët e pasdites së djeshme të datës 28 shkurt 2019 nga hetuesit e krimeve të rënda të Sektorit të Hetimeve Rajonale në Mitrovicë, në bashkëpunim me një...

Javën e ardhshme fillon edicioni i dytë i 'Prishtina Jazz Week'

Edicioni i dytë i 'Prishtina Jazz Week', do të nisë fillim e javës së ardhshme në Kino Armata.

Ajvazi- Matoshit: Pse nuk po lëshoni leje mjedisore për hidrocentralet

Afrim Ajvazi nga Zyra e Rregullatorit të Energjisë, i ftuar në emisionin “Jeta në Kosovë” ka thënë se Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor është autoriteti kryesor.

Matoshi: Kosova është vendi më i varfër në rajon me rezerva ujore

Fatmir Matoshi, ministër i Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, i ftuar në emisionin “Jeta në Kosovë” ka thënë se ende nuk është bërë asnjë studim ...

Berishaj: Hapat e marrjes së licencës për operim të hidrocentraleve janë në kundërshtim mes vete

Hulumtuesi, Viktor Berishaj, në emisionin “Jeta në Kosovë” ka përmendur problemet që kanë komunat e Kosovës me hidrocentralet.