21 Vjet nga Beteja e Familjes së Komandantit Legjendar të UÇK-së, Adem Jashari

Sot bëhen 21 vjet nga fillimi i betejës tre ditore heroike të Familjes së Komandantit Legjendar të UÇK-së, Adem Jashari, kundër forcave serbe.
Më kwtë rast në kazermën ,,Adem Jashari” në Prishtinë do tw mbahet ceremonia ushtarake e Forcës së Sigurisë së Kosovës për nder të 21- vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në kujtim të Komandantit legjendar Adem Jashari, familjes Jashari dhe të gjithë dëshmorëve të kombit, si dhe të gjithë të rënëve për liri dhe pavarësinë e vendit dhe popullit tonë.
Ceremonia e manifestimit për Epopenë e UÇK-së mbahet nën organizimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës.

(Kazerma “Adem Jashari”, ora 11:00)