Shi e Borë në Shqipëri

Moti në Shqipëri paraqitet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta të cilat gjatë pjesës së parë të ditës sjellin shira të izoluar në zonat perëndimore, ndërsa gjatë pasdites dhe mbrëmjes, reshje shiu e bore kryesisht në zonat lindore të vendit.

Temperaturat e ajrit pësojnë një tjetër rënie me 2 gradë Celsius si në mëngjes ashtu edhe gjatë orëve të mesditës.

Era do të fryjë kryesisht mesatare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi verilindor ndërsa në det dallgëzimi ulet në 3- 4 ballë.

ETIKETA

24 Mars 2018 - 09:33

RTV 21 24/03/2018 - 09:33
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend