Ndaloni dhimbjet e kokës për pak minuta me këtë pije

Migrena mund të shndërrohet në një makth. Nuk ka asnjë metodë të provuar shkencërisht që ta kurojë atë.

Për fat të mirë njerëzit kanë gjetur një mënyrë të natyrshme që mund t’i ndihmojë në lehtësimin e” torturave” brenda disa minutave.

Nëse vuani shpesh nga dhembjet e kokës, ju e dini se sa e vështirë mund të jetë.

Një alternativë është marrja e pilulave ose bërja e ushtrimeve për të provuar të kuroni dhimbjen tuaj, por këto ilaçe janë të përkohshme, domethënë dhimbja e kokës mund të kthehet gjithmonë.

Ajo që mund të bëni për të përmirësuar gjendjen është kjo pije të cilën mund ta përgatitni vetë në shtëpi.

Përbërësit: Ujë, lëng limoni, dy lugë kripë.

Përgatitja: Uji dhe lëngu i limonit përzihen bashkë në një gotë, më pas shtoi dhe dy lugë kripë, mirë do të ishte që të përdorni kripë të himalajeve, për shkak të 80 mineraleve të ndryshme që ajo përmban, përfshirë magnez.

Konsumimi i kripës ka provuar se rrit nivelet e serotonin. Kjo ndihmon për të shuar dhimbjen dhe inflamacion./21Media