array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(28) "https://kallxo.com/shendeti/"
 }
}

Pajisja e prishur shtyn operacionet në Spitalin e Gjakovës, përveç rasteve urgjente

Në Spitalin e Përgjithshëm të Gjakovës "Isa Grazda" ka 6 javë që po realizohen vetëm operacione të rasteve urgjente. Kjo për shkak të një defekti të ...

Klinika e Nefrologjisë mohon akuzën e familjes së pacientit që dyshohet se u hodh nga objekti i QKUK-së, se nuk ia bënë dializën

Klinika e Nefrologjisë në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës ka reaguar lidhur me disa akuza të familjarëve të pacientit i cili ka vdekur pas rënies ...

Gjithçka që duhet të dini për llojin e ri të COVID - 'Kraken'

Ndërkohë që shumica prej nesh preferojnë ta harrojnë plotësisht COVID-19, virusi po vazhdon të lëvizë nëpër popullatën e botës - dhe po ndryshon ...

Ambulancave në Gjilan po u mungojnë edhe infuzionet e injeksionet

Pacientët që po ua mësyjnë qendrave të mjekësisë familjare të Gjilan nuk po i marrin të gjitha shërbimet. Këto qendra po përballen madje edhe ...

Rifat Brahimaj flet për KALLXO pas shkarkimit nga detyra e drejtorit të Kardiokirurgjisë

Ish-ushtruesi i detyrës së drejtorit të Kardiokirurgjisë, Rifat Brahimaj ka reaguar lidhur me shkarkimin e tij, të cilin e bëri të ditur sot Shërbimi Spitalor Klinik dhe ...

Shkarkohet U.D drejtori i Kardiokirurgjisë, Rifat Brahimaj

Qendra Klinike Universitare e Kosovës ka njoftuar se pas analizës së situatës së fundit, është liruar nga pozita e ushtruesit të detyrës së drejtorit së Kardiokirurgjisë, ...