array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(28) "https://kallxo.com/shendeti/"
 }
}

Dy pacientë me COVID-19 në kujdes intensiv dhe 29 të tjerë me oksigjeno-terapi

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se 11 pacientë të infektuar me coronavirus janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive si dhe dy pacientë të tjerë ...

Reparti i sëmundjeve të varësisë, 89 pacientë kërkuan trajtim për 9 muaj, në mesin e tyre edhe adoleshentë

89 pacientë kanë kërkuar ndihmë në Repartin e sëmundjeve të varësisë në Klinikën e Psikiatrisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës gjatë nëntë muajve ...

Pse numri i njerëzve të vaksinuar që vdesin nga COVID-19 nuk do të thotë se vaksinat janë joefektive?

Ish-sekretari amerikan, Colin Powell vdiq të hënën nga komplikimet e COVID-19. Familja e tij njoftoi se ai ishte plotësisht i vaksinuar. Ai ishte 84 vjeç dhe kishte mieloma ...

Një person ka vdekur me coronavirus, 17 të tjerë janë infektuar

Një person ka vdekur me COVID-19 dhe 17 kanë rezultuar të infektuar me virusin, në 24 orët e fundit, njofton Ministria e Shëndetësisë së Republikës. Përderisa 17 të ...

OBSH-ja synon të blejë ilaçe kundër COVID-19 për 10 dollarë

Organizata Botërore e Shëndetësisë po synon të ndihmojë vendet e varfra që të sigurojnë teste, vaksina dhe ilaçe antivirale për pacientët me simptoma të ...

Tre pacientë me COVID-19 në kujdes intensiv, 34 të tjerë me oksigjeno-terapi

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se 68 pacientë me COVID-19 janë duke u trajtuar në klinikat e QKUK-së dhe në shtatë spitalet rajonale në vend.