ShBA Tërhiqet nga UNESCO

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po tërhiqen nga organizata kulturore e Kombeve të Bashkuara, UNESCO, duke e akuzuar për tendenca anti-izraelite.

Departamenti i Shtetit tha se do të vendoste një mision vëzhgues në organizatën me bazë në Paris, për të zëvendësuar reprezentuesit e tyre.

UNESCO deklaroi se largimi i ShBA-së është një humbje e madhe për familjen e Kombeve të Bashkuara si dhe për multilateralizmin, shkruan rtv21.tv.

Kjo agjenci njihet për përcaktimin e vendeve të trashëgimisë botërore si Palmyra në Siri si dhe Kanioni në Shtetet e Bashkuara./21Media

12 Tetor 2017 - 17:34

RTV 21 12/10/2017 - 17:34
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend