Foto-ilustrim

Sekuestrohen Thika dhe Celularë nga të Burgosurit

Në qelitë e dy burgjeve në Shqipëri janë gjetur thika dhe telefona mobilë.

Burime nga Drejtoria e Burgjeve janë shprehur se aksioni i kontrollit është zhvilluar në burgun e Lezhës dhe Lushnjes.

Në këto burgje janë gjetur 10 thika dhe 15 telefona, si dhe pije të shumta alkoolike.

Menjëherë pas këtyre kontrolleve është vendosur edhe pezullimi i dy shefave të sigurisë në këto dy burgje, ndërsa kanë nisur hetimet.

Kontrolle do të bëhen edhe në burgjet e tjera të vendit. Ky operacion blic vjen fill pas marrjes së detyrës së drejtorit të ri të burgjeve, Arben Çuko.

23 Korrik 2017 - 17:23

RTV21 23/07/2017 - 17:23
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend