Rama çon emrat e rinj të ministrave për dekretim tek Meta

Presidenti ka afat 7 ditë Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka dërguar tek presidenti Ilir Meta, 8 emrat për zëvendësimet e ministrave dhe emërimin e Erion Braçes si zv/kryeministër.

Dorëzimi i mandateve është bërë gjatë ditës së djeshme nga kryeministria. Presidenti Ilir Meta ka afat 7 ditor për të vendosur dekretimin ose jo të ministrave të propozuar nga kryeministri.

Më poshtë qeveria e re e Ramës:

ETIKETA

05 Janar 2019 - 17:32

rtv21 05/01/2019 - 17:32
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend