Ilustrim: Foto: Antonio Çakshiri

Prizren, arrestohet shtetasja e Shqipërisë për keqtrajtimin e fëmijës

Një grua është arrestuar nga Policia në Prizren, pasi e njëjta dyshohet për keqtrajtim apo braktisje të fëmijës.

Siç njofton Policia, rasti ka të bëjë me një fëmijë i icli ishte duke kërkuar lëmoshe te “Ura e Gurit”, dhe se policia pasi ka parë fotografitë e publikuara ka nisur një hetim i cili ka rezultuar me ndalimin e një shtetase nga Shqipëria.

“Pas publikimit dhe shpërndarjes të një fotoje të një fëmije lëmosh kërkues të shtrirë tek Ura e Gurit, Policia pas një pune hetimore ka arrit të identifikoj dhe arrestoj  një familjarë të dyshuarën femër rome/shtetase e R. Shqipërisë. E dyshuara pas intervistimit dhe konfiskimit të dokumentacionit me vendimin e Prokurorit, lirohet në procedurë të rregullt”, njofton Policia.

12 Janar 2019 - 08:14

Naim Krasniqi 12/01/2019 - 08:14
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend